| Costyyysv a întrebat:

Am un telefon Samsung GT-C3300K si fara sa vreau i-am pus cod si l-am uitat, ma puteti ajuta sa il resetez cumva?

Răspuns Câştigător
| Florin_3300 a răspuns:

Ancearca asta l-am gasit si mi-a mers si mie la resetat si eu
Decodarea Unor Modele De Samsung

Primul pas care trebuie facut pentru decodare este sa scoatem cartela sim din telefon si repornirea lui fara sim in el.
Pasul doi este sa introducem urmatorul cod *2767*3855#, dupa introducerea codului ne va aparea urmatorul mesaj E2P FULL RESET.
Dupa ce dispare mesajul de pe displey se va introduce un al doilea cod *2767*2878#, va aparea urmatorul mesaj E2P CUSTOM RESET.
Dupa ce dispare si acest mesaj, se va introduce ultimul cod #*7337#,dupa care ne va aparea si mesajul mult asteptat UNLOCK.
Atentie! Codurile trebuie introduse numai in ordinea care v-am dat-o.
Metoda testata personal pe mai multe modele de telefoane.

| Costyyysv explică (pentru Florin_3300):

Dar nu am cum sa pun * sau # doar numere atat. Oricum multumesc foarte mult pentru raspuns

4 răspunsuri:
| Fartie a răspuns:

Il duci la service si iti reseteaza soft'u sau il upgrade'aza. funda?

| Costyyysv explică (pentru Fartie):

Service, mai dau bani si la aia, pentru un telefon ca asta.
o alta solutie nu mai ai?

| TumblrAddict a răspuns:

Cumpara-ti altul! oricum e urat telefonul, am si eu! l-asi schimba in orice clipa!