| anonim_4396 a întrebat:

Am windows 7 si nu stiu cum pot sa setez in cat timp sa se inchida ecranul,si dupa ce se inchide ecranul, sa imi ceara si parola sa se deschida.Adica atunci cand nu ati mai umblat la calculator de un anumit timp,ecranul se inchide,iar in momentul in cate apas pe un buton,sau misc mousul, se deschide.Intrebarea era cum si de unde pot sa setez in cat timp sa se inchida ecranul si cum pot sa pun sa ceara si o parola in momwntul in care se inchide ecranu.Nu ma refer atunci cand inchizi calculatorul, si iti cere parola.Va rog, detalii.

Răspuns Câştigător
| nutepriveste21 a răspuns:

Click dreapta pe desktop/personalizare si jos in dreapta scrie,, economizor ecran dupa care accesezi,, modificari setari de alimentare' si mai departe te orientezi.

1 răspuns:
| AgathaRo a răspuns:

Proprieties > Screen Saver > si acolo modifici timpul in care intra in idle