| manaila2007 a întrebat:

Am windows xp la 32 biti
Am doua browsere IE-8 si Mozila Firefox-43.0.4
Providerul Google Search nu mai merge pe IE-8
Pe Firefox merge foarte bine.
Ce poate sa fie pe IE?
Imi apare mesajul :,, Internet Explorer cannot display the webpage"
La diagnostic imi spune ca firewolul opreste siteul si ca :
HTTP, HTTPS, FTP connectivity nu merg.
Am incercat acolo la optiuni internet. Degeaba..Tot nu ia Google ca pagina de pornire
In schimb daca scriu orice altceva sus la bara de afisare a lincului, de exemplu prosport sau orice altceva...imi apare pagina.
Google, sau Yahoo..nu le ia ca provaider de cautare
Dar cu Firefox merge orice.
Am sters IE-8, am pus IE-7. tot degeaba.L-am sters si pe asta si am repus iar IE-8...nu merge.
Ce pot face?

2 răspunsuri:
| GabrielStn a răspuns:

E motor de cautare, nu provider ( provider-ul e furnizorul de servicii de internet ). Mergi la Setari -Pagina de start si seteaza de acolo ca https://www.google.ro/ sa fie motorul de cautare ( poate nu ai scris google sau yahoo corect ). Fii atent sa nu ai vreo extensie/program care sa-ti fi modificat motorul de cautare. Bafta!

| K0sti a răspuns:

Pai daca folosesti porcaria de IE...e strict interzis! Cel mai prostovan browser!