| Negoita_Alexia_2000 a întrebat:

Are cineva vreo parere despre DSLR-uri? Ce recomandati sa fie si ok si ieftin pentru ca si lentilele sunt destul de scumpe?

P.S. NU vreau sa cumpar pentru vlogging! Am nevoie de o camera ca sa fac poze

3 răspunsuri:
| francut a răspuns:

DSLR-urile sunt scumpe. Fara obiectiv.
Poze, bune, se pot face si cu aparate compacte.

| DumitruS a răspuns:

Buna. Depinde, ce buget ai, ce intelegi prin ieftin?

DSLR-urile sunt scumpe pentru ca sunt aparate profesionale sau hai sa zicem macar semi-profesionale. Am vazut pareri bune despre asta de aici: http://bit.ly/2DaNN7Y.

Da si tu un search pe net sa vezi pareri pro si contra si sa-ti faci o impresie.

| MihaelaDart a răspuns:

Nu-ți recomand Dslr, este prea grea asta daca vei vrea să ieși și în exterior. Te sfătuiesc să îți achiziționezi o camera action 4k este mica, ușoară și poate fi folosita și subacvatic. Eu cu asta voi filma pentru noul meu vlog, nu-mi pot cara dslrul peste tot.