| KlaudiuRad a întrebat:

Are vreun rost sa cumpar un televizor cu sunet 2x10 watt, sau se aude la fel ca unul de 2x5 watt? Au ceva bass mai mult sau vreo imbunatatire televizoarele cu sunet 2x10 watt? Si daca as folosi niste boxe ieftine sub 100 lei, din alea portabile de laptop cu alimentare usb, s-ar auzi mai bine televizorul?

Răspuns Câştigător
| Sarcopt a răspuns:

Eu am un Samsung J5500 care are 2×10 si pot sa-ti spun ca ma surprins. Se aude foarte tare si clar. Nu rezolvi nimic cu boxele pentru pc, dacă vrei ceva bun ia-ti un homecinema.

1 răspuns:
| TrăieşteClipa a răspuns:

Orice boxa externa se va auzi mai bine decat cele integrate in TV.
Am un Panasonic cu 2x10 w si se aude jalnic in comparatie cu sunetul din boxele externe.
Am un amplificator 2x30 si niste boxe cu dif de 15cm.

In general ascult conferinte si documentare pe Youtube.
De muzica nu are rost sa discutam, diferenta este absurda.