| coolgirl1 a întrebat:

As dori sa stiu daca este cineva dintre voi care stie cum se instaleaza un windows vista(am CD) si imi poate explica si mie.Stiu ca normal ar trebui sa chem pe cineva sa imi instaleze windowsul dar... A si sa nu uit un detaliu, actual am windows xp.

Răspuns Câştigător
| BLKZ a răspuns:

Nu instala Windows Vista. Mai bine pune 7/xp, in functie de preferinte. Vista este un SO foarte prost optimizat, consuma foarte multe resurse si lista negativa poate continua. Repet, incearca sa eviti Vista.

4 răspunsuri:
| eandopuncttk a răspuns:

Nu cred ca o sa iti piarda cineva din pretiosul timp sa-ti scrie tie pe TPU cum sa-ti instalezi windows happy

| AxelBv a răspuns:

Bagi CD/DVD-ul citesti instructiunile si dai next>next.

Cred ca daca traiai in epoca win 95-win98-ului mureai incet cu dischete de boot.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuia sa specifici ce configuratii are pc-ul tau ex:procesor rami card video hdd...dar mai bine ramai la un xp sp3 merge super bine am avut si eu windows vista si mergea foarte greu

| coolgirl1 explică:

Multumesc pentru raspunsuri si pentru timpul acordat.Am sa urmez sfatul lui BLKZ si a lui valensteyn12. Oricum o dorinta de-a mea mare este sa imi iau Windows 7.