| brabbit24 a întrebat:

As dori si eu daca se poate pasii care trebuie sa ii fac pentru instalarea unui router D-Link si setarea pentru 2 calculatoare pentru rds. multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Ai aici toate setarile ce trebuie facute pentru configurarea router-ului http://www.videotutorial.ro/? p=5144
Nota:Conectezi routerul la reteaua externa RDS(in portul de WAN) si calculatorul(in unu din porturile de LAN) daca nu cumva ai placa de retea wireless si la el.Intrii in browserul tau preferat si in bara de adrese scrii "http://192. 168. 1. 1/"(poate difera de la firma la firma cauta prin manual ca trebuie sa scrie). O sa iti apara o fereastra care cere parola si utilizator (si pe astea le gasesti in manual). Dupa logare apare meniul ruterului care e ca o pagina web.
La Network -> WAN trebuie sa ajungi:aici faci acelasi lucru ca si cand iti setezi conexiunea RDS la desktop, adica: tipul de conexiune (probabil PPPOE), username, parola bla bla... si dai Save/Apply. Si urmareste tutorialul ala, succes!