| WayhaughtK a întrebat:

As putea sa schimb sursa la PC, avand in vedere ca nu am montat niciodata nimic la un calculator?

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

De ce sa nu o poti schimba?

| Ssssmokin a răspuns:

Nu este chiar atat de greu sa montezi o sursa. Insa trebuie sa ai grija, trebuie sa aiba destula putere pentru pc-ul tau si totodata sa aiba cablurile necesare.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Da, dar nu te avanta la prima sursa. Mai citeste si aici: https://configpc.info/cum-aleg-sursa-calculator.html
Atentie la certificarea sursei! Nu lua o sursa no name!

| Lioana a răspuns:

Da. E usor de scos sursa si sa montezi alta. Important e sa aiba mufe compatibile cu componentele calculatorului tau.

| flixbuster a răspuns:

Atunci cand stii ce faci nu este greu. In situatia expusa de tine, voi face opinie separata fata de ante-scriitorii mei si iti voi spune ca poti sa incerci dar nu stiu daca vei reusi.

Ma bazez pe cel putin doua experiente anterioare cu persoane (inteligente dar) fara experienta hardware (0, deloc, nimic, nada) si care au esuat spectaculos in operatiuni simple legate de hardware.

La orice service PC poti schimba sursa. Nu ar trebuie sa iti ceara mai mult de 10 lei pentru asta.