| xcristix a întrebat:

As vrea sa imi cumpar laptopul acesta http://www.citgrup.ro/....../2752.html sau unul asemanator ca nu am bani de laptop nou si intrebarea este daca placa video e buna de ceva,ce jocuri o sa pot juca pe ea, stiu ca nu o sa imi mearga gta 4 sau nfs the run dar or merge cateva jocuri mai de prin 2008 zic eu, si placile video integrate ca asta suporta windows7? funda!

Răspuns Câştigător
| laptopnews a răspuns:

Nu cred ca merita sa investesti intr-un laptop care nu e de jocuri. Laptopurile de gaming sunt mult mai scumpe! Daca bugetul nu iti permite, cred ca mai bine ramai la un desktop. Succes!

9 răspunsuri:
| florincata a răspuns:

Gta IV nu iti merge de loc iar nfs the run s-ar putea sa mearga da greuucrying

| daassh a răspuns:

Laptopul care l.ai prezentat tu aici e foarte bun pentru retele de socializare si nu numai, dar pentru jocuri nu e cel mai stralucit si cred ca va merge si windows 7 pe el dar nu se merita sa pui o asemenea comfiguratie pe el.Succes!

| xcristix explică (pentru florincata):

Tocmai ce am cautat pe net si unii ziceau ca nu merg jocuri mai noi de 2004 pe placa asta video Intel gma 950 WTF iar tu zici ca poate sa imi mearga si nfs the run OMG!

| xcristix explică (pentru daassh):

Stiu ca nu e bun pentru jocuri dar nu am bani, am 14 ani si abia am strans 200 de lei si tata nici nu vrea sa auda de calculatoare

| daassh a răspuns (pentru xcristix):

Da eu inteleg situatia ta, eu cred ca merg ceva jocuri sigur nu dintre cele mai noi dar pana prin 2005 jocurile eu cred ca vor merge.Succes!

| xcristix explică (pentru laptopnews):

Pai eu zic ca tot cam atat costa ca la desktop trebuie sa imi cumpar si monitor

| laptopnews a răspuns (pentru xcristix):

Da, dar cu laptop-ul asta nu te poti juca! Nu e un laptop de gaming!

| IulianP a răspuns (pentru xcristix):

Acel laptop nu este bun pentru jocuri de nici o culoare.
Si din cate am vazut eu, HDD-ul, unitatea optica si wireless-ul sunt optionale, asa ca va trebui sa dai bani si pe alea.

| distinct a răspuns:

Mai bine cumperi un desktop!
Asta: http://www.citgrup.ro/....../3790.html si ii bagi o placa video dedicata, ca sunt ieftine alea second hand!