| anonim_4396 a întrebat:

As vrea si eu sa stiu ce s-a intamplat cu laptop-ul meu:
aseara mergea f greu calc si m-am enervat si l-am inchis fortat, peste cateva minute l-am redeschis si spune asa:
NTLDR is missing
Press Ctrl+Alt+Del to restart
eu fac ce imi zice dar dupa apas Ctrl, Alt si Del imi apare pe ecran optiunea de meniu principal al calculatorului dupa care iar apare 'NTLDr is missing...'
ce pot sa fac?crying pentru ca nu vreau sa imi pierd fisierelecrying

3 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Cauze si solutii: http://www.computerhope.com/issues/ch000465.htm

| FallenB a răspuns:

Mereu iti apare asa? Daca da, atunci reinsatleaza Windows-ul din nou sau Mac, orice ai ( cel mai bun sistem de operare : Windows 7 )Si daca vrei sa-ti salvezi fisierele atunci cumpara-ti un stick de memorie, costa 40 de lei unul de 4GB, 80 de 8GB... te-ai prins tu happy. Ca sa-ti salvezi fisierele incearca sa dai "X" ( Close) la casuta si te duci sa-ti pui pe stick fisierele. Sau atunci incearca sa eviti intotdeauna casuta dand "X" ( Cloese)
Sper ca te-am ajutat

Cu drag, Bogdan!

| YOLO3e333 a răspuns:

Nu prea ai ce face decat sa reinstalezi win.