| anonim_4396 a întrebat:

Buna all, am o problema cu facebook. Dau sa ma loghez si zice "

Please Verify Your Identity

We've received feedback that your account may not be real. Facebook is a community where people share and interact using their real identities.
Facebook does not allow accounts that:

Pretend to be someone else
Use a fake name
Don't represent a real person

In order to regain access to your account, please complete the following security check to verify your identity and help keep Facebook secure. "
Si dupa aia imi da niste poze si sa zic cine e in poze. Pai de unde sa stiu cine e in poze daca pe unele nu le cunosc iar pe cele ce cunosc imi da poze avatar ce are pe facebook. Cum rezolv problema? crying

5 răspunsuri:
| Generalul a răspuns:

Am patit si eu asta si e destul de nasol cand ai mai multi prieteni. Ai dreptul parca sa refuzi cativa si e ok si daca mai gresesti 1-2. Daca ai telefon asociat contului, la finalul recunoasterii din poze e posibil sa primesti un cod de securitate pe care sa-l introduci. Daca nu ai, atunci va trebui sa trimiti un scan dupa un act de identitate pentru a confirma ca. esti tu tongue Mai poti incerca sa rogi pe cineva sa se logheze pe facebook si sa-ti caute persoanele care apar in acele poze de recunoastere tongue

| scapadeplictiseala a răspuns (pentru Generalul):

Acum nu mai apare sa confirm pozele alea ale cui sunt, ca asta vroiam sa incerc sa caut de pe alt cont de facebook acele persoane, zice sa revin mai tarziu, mai incerc si mai tarziu si maine trebuie sa ii dau de cap

| scapadeplictiseala a răspuns (pentru Generalul):

Am recunoscut toate pozele dar degeaba

| Eidriana a răspuns:

Si mie mi s-a intamplat, dar nu imi zicea ca s-ar putea ca contul meu sa fie fals, ci ca cineva a incercat sa-l acceseze din Afganistan sau pe undeva pe acolo. Acuma am avut noroc ca totusi pe cei pe care nu ii cunosteam ii asocia cu cei pe care ii cunosteam.
Dar daca bine tin minte, daca ti-ai asociat si numarul de telefon cu contul, daca nu ghicesti cine e in poza, iti trimit ceva cod pe telefon.

| fasole1 a răspuns:

Uff, problema aceasta e mai rara, inseamna ca cineva ( 1 sau mai multe persoane ) te-au raportat ca a avea un nume fals ( Bin Laden, Justin B, Rihana, Jhonas, Bon Jovi ) name like this ( famous name ) si tu ai fi incalcat dreptul lor ca si cum te-ai fi folosit de numele lor. in legatura cu pozele, incearca mai multe variante, nu prea am cum sa te ajut ca nu stiu ce poze iti sunt afisate. Daca problema inca persista da-mi un PM. ok