| anonim_4396 a întrebat:

Am găsit un laptop HP, cu RAM de 4GB, memorie 156GB, ecran 1366*768, și sistem de operare Windows 10. Prețul este de 1700 lei și este nou.
Ce părere aveți, merita sa îl cumpăr?

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Ce model este?

| GPA a răspuns:

Nu se merită, deoarece în cazul în care ai o placa video Intel și procesorul slab, ia-ți gândul. Depinde la ce în folosești. Dacă-l folosești pentru orice altceva înafara de editări photo/video și gaming este ok.
Spune-mi te rog specificațiile complete.
Ce placa video/procesor?

| RzV28 a răspuns:

Eu am tot un HP, ram 4gb, memorie 250gb, ecran la fel, procesor I5 luat de pe un site de produse SH dar arata impecabil ca si unul nou si dupa vreo 2 luni de folosire zilnica in principal pe editare video functioneaza ireprosabil si pretul a fost doar de 1000 lei. In plus are si garantie. Daca il folosesti doar pentru net si diverse chestii simple si vrei tu un produs care sa fie nou e ok, daca vrei ceva mai mult de la un laptop iti recomand sa te orientezi spre altceva, daca ai bugetul ala poti gasi ceva SH mult mai bun si decat am eu. E doar o parere, banii sunt la tine si decizia finala iti apartine! Bafta.