| anonim_4396 a întrebat:

Buna, am o antena wireless pe care am conectat-o la PC-ul meu. Toate bune si frumoase pana cand ma conectez la reteaua primariei care este publica. Dupa cateva minute nu mai am acces la internet. Nu se opreste antena sau altele. Imi arata ca sunt conectat numai ca nu functioneaza internetul. Trebuie sa ma conectez din nou ca sa mearga dar tot pentru cateva minute. Este posibil sa fie de la lispa securitatii internetului oferit de cei de la primarie? Mentionez ca m-am conectat si la retele cu parola si aceasta intrerupere nu exista si ca antena mea este de la "Relatek". Help, cum rezolv sitatia?

3 răspunsuri:
| LPCTSTR a răspuns:

Nu mai folosi reţeaua primăriei, cum toată lumea are acces la ea, securitatea transferurilor de date devine inexistentă.
Ai grijă să nu capteze cineva datele tale sensibile.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru LPCTSTR):

Stai linistit, folosesc un VPN pentru asta.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Au ei netul prea slab sau de oftica/frica isi scot cablul de net principal din router.
Esti des pe acolo? Daca da, il scot ca nu cumva sa fii hacker.