| Ciprianccdlcjmrx a întrebat:

Am o intrebare, pe windows nu pot sa connectez la Bluetooth, si sa pun muzica de pe telefon? Ca aveam instalat linux, si de pe ala doar activat bluetooth-ul pe pc, si apoi de pe telefon, si puteam sa pun direct de pe telefon, pe windows nu exista?

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Pe windows trebuie instalate driverele de bluetooth, respectiv instalat program de comunicare (pentru transfer stream audio).

| Ciprianccdlcjmrx explică (pentru Bula):

Si cum fac asta? Scuze de deranj!

| DaniTDCI a răspuns:

Daca ai acces la internet,in unele cazuri de la windows-uri handicapate,iti trebuie driver chiar si la placa de retea,lucru fiind scarbos de oarece nu ai acces la internet de pe pc-ul respectiv,si asta te cam induce in eroare, sa lasam vorba, instalezi drivermax si dai o scanare, poate o sa zici tot timpul primesc numai programe de instalat drivere. crede-ma ca eu il folosesc, dar poti face update doar de cate 2 ori pe zi, si faci update la ce ai tu nevoie, funda?

| WxRo a răspuns:

Instalezi un bluetooth stack. Uite o varianta :

http://drivers.softpedia.com/......033T.shtml

Bula
| Bula a răspuns (pentru Ciprianccdlcjmrx):

Mergi pe site-ul producatorului bluetooth-ului si descarci de acolo, pentru versiunea ta de windows.

| WxRo a răspuns (pentru Bula):

El are nevoie de un stack pentru bluetooth nu doar de un driver. Iar majoritatea producatorilor nu ofera decat drivere. sunt cateva variante de bluetooth stack pe windows.Una dintre ele este cea produsa de Microsoft dar care este foarte proasta.
Exista bluesoleil (cea mai buna ) dar pe bani si varianta de la Toshiba care este gratuita.