| Andrei_Nicola_1990 a întrebat:

Am o mica problema cu ecranul laptopului. Uneori se blocheaza putin si se innegreste, iar in stanga sus imi apare un mic cadran alb sau se blocheza si cand dau click se aude un bip.(mouse ul se misca). Din ce cauza?

5 răspunsuri:
| Gino123 a răspuns:

Cel mai probabil placa ta video nu mai face fata
Daca ai laptop-ul de mai mult de 2 ani trebuie dus la un specialist

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ce marca si model de laptop ai? Sigur este defect si trebuie dus la cei care repară calculatoare laptopuri.Cauza o sa o aflii la ei cand il duci in servis.

| Andrei_Nicola_1990 explică (pentru Gino123):

X550JX si are Nvidia950m

| Andrei_Nicola_1990 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Am avut o "boala" cu el si nu mai mergea si un specialist mi-a reinstalat windows10 si alte programe si nu cred ca e foarte grav. Cred ca din cauza unor videoclipuri pentru marirea FPS-urilor care au prezentat niste setari neadecvate.

| Andrei_Nicola_1990 explică (pentru Gino123):

Are aproape 2 ani si dupa acele video-uri de care am zis in comentariul pentru CristiDinBucuresti inainte mergea fara aceste chestii si acum la fel dar cu aceste blocari destul de scurte(3-12secunde) si merge bine