| Adryan_Ady_1998 a întrebat:

Am o problema cu laptop-ul meu, il aprind totul merge bine doar ca nu afiseaza nimic pe ecran. As putea face ceva daca l-as conecta la un desktop? Va rog ajutor dau funda!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Conecteaza-l totusi la un monitor, poate e cablul LCD si nu placa video, ar fi norocul tau.

8 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

S-ar putea. Daca este dusa placa video, nu. Incearca pentru ca nu se intampla nimic!

| Adryan_Ady_1998 explică (pentru Salontanul):

Dar nu scoate nici-un bib ca sa ma anunte ca are ceva sau ceva de genu pur si simplu nu afiseaza nimic

| RAY a răspuns:

Da vezi daca nu lcd e de vina desi cred ca placa ta e moarta

| Adryan_Ady_1998 explică (pentru RAY):

Deci prima data nu se aprindea de loc diplay.ul la laptop dar acum se aprinde si nu afiseaza nimic

| RAY a răspuns (pentru Adryan_Ady_1998):

Posibil placa video, pune-l la un tv mufa vga sa vezi

| Adryan_Ady_1998 explică (pentru RAY):

Asta incerc cu toate ca asta cred si eu ca placa este terminata

| Rommeo a răspuns (pentru Adryan_Ady_1998):

Incearca si scoate placutele de ram, stergele pinii cu o carpa moale si punele la loc dar inverseazale sloturile.

| Adryan_Ady_1998 explică (pentru anonim_4396):

Am desfacut laptop-ul si muva de la monitor nu are toate litele sau tablite cum le zice si tind sa cred ca este o problema cu mufa!