| Adeeee1244664 a întrebat:

Buna! Am o problema cu logarea pe Facebook,am incercat sa o resetez,am introdus codul prin sms, dar in momentul in care selectam parola noua incercand sa confirm aceasta imi apare un mesaj de genul, contul este momentan inactiv, nu se poate realiza aceasta actiune, incercati mai tarziu.Intrebarile mele sunt cat timp trebuie sa astept? Si o sa imi recuperez parola contului respectiv contul? Help, Multumesc

1 răspuns:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Ar fi necesar să îți recuperezi contul, nu parola.
Parola e bună, dar contul e dezactivat (daca nu ti-l mai găsesc nici măcar prietenii). Daca tii legatura cu vreunul din lista de prieteni, intreaba-l ce mesaj ii apare atunci cand vrea să îți trimita ceva pe messenger.

Facebook intotdeauna va trimite in urmatoarele 24h un mesaj automat, fie pe email, fie prin sms (depinde cu ce te logai in cont) și îi informează despre problema dezactivarii.