| Tryfale a întrebat:

Am o problema cu un laptop Asus x302l, l-am deschis și mi-a apărut ceva de bios apoi l-am închis și am încercat să îl desfac apoi când am vrut sa îl aprind nu a mai mers. Nu se aprinde nici beculetul când îi pun încărcătorul deși el primește curent. Am mai încercat o metoda și i-am scos bateria, am ținut 30 secunde apăsat pe butonul de pornire se aude un zgomot mic dar tot nu porneste. Ce poate fi?

2 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Este defect, dul la servis, acolo ei vor depista cauza defectiunii.

Bula
| Bula a răspuns:

Du-l la cineva care se pricepe sau ia-ti altul.