| UnCopilÎnMiniatură a întrebat:

Am o problema, nu ma pot conecta la internet, imi apare mesajul "no connections are available" apoi cand dau sa vad cauza problemei imi spune asa "windows didn't detect a properly installed network adapter. If you have a network adapter, you will need to reinstall the driver."... aveti ceva solutii?

3 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Îți cere să instalezi driverul plăcii de rețea.
Era bine să ne fi spus dacă înainte mergea, sau dacă acum ai schimbat vreo piesă din pc.
Caută să reinstalezi driverul plăcii de rețea, fie că aceasta este integrată în placa de bază sau este separată de ea. Driverele se găsesc de regulă pe site-ul producătorului plăcii de bază.
Folosește și funcția de restart a calculatorului.

| UnCopilÎnMiniatură explică (pentru anonimg):

A fost dus la cineva sa il repare pentru ca avusese o problema inainte, nu stiu ce a schimbat in el sau daca a schimbat doar ca acum am problema asta. Am incercat cu 3DP net sa instalez driver-ul doar ca imi spune la placa de retea ca device-ul nu exista

| anonimg a răspuns (pentru UnCopilÎnMiniatură):

Atunci uită-te în el să vezi dacă mai are toate piesele. ^_^
Orice problemă o rezolvi la persoana de la care l-ai luat.