| anonim_4396 a întrebat:

Buna,am o tableta utok 700q si in manual imi spune la sisteme de operare compatibile windows 2000, xp, vista, 7, ubuntu si nu mai stiu ce mac osx etc... intrebarea este, cum as putea instala windows 7 pe tableta? cum procedez cu driverele? si cum s-ar descurca o tableta cu windows 7?

Răspuns Câştigător
| Gas a răspuns:

Compatibilitatea tabletei cu sistemele de operare mentionate de tine se refera la compatibilitatea transferului de date intre tableta ta si un alt dispozitiv (pc/laptop) ce are instalate sistemele de operare specificate. Daca vrei sa instalezi un alt sistem de operare pe tableta decat cel cu care deja vine (altceva decat android) cel mai probabil nu vei reusi pentru ca exista anumite incompatibilitati intre CPU-ul tabletei si sistemul de operare pe care tu il doresti (windows, iOS, etc.)

1 răspuns:
| ionut258 a răspuns:

Nu cumva se refera la sistemele de operare pe care le poate avea un calculator ca sa o poti conecta la el?
nu poti instala windows pe ea si nici mac sau ubuntu