| catineanu33 a întrebat:

Buna am primit de la un prieten un calculator pe placa de baza scrie Foxconn 945G7MD-8KS2H. Ce nu gasesc eu pe internetul asta mare este ce denumire are placa video care este integrata si daca imi este de ajutor pentru a juca jocuri pe el. Dau funda multumesc

2 răspunsuri:
| laurentiu80 a răspuns:

De obicei pe placile cu chipsetul Intel® 945G + ICH7, cum este a ta, placile video integrate sunt de la Intel si anume modelul GMA 950. O placa video integrata de genul asta este foarte slaba pentru jocuri, mai ca toate placile video integrate, vei putea sa te joci dar jocuri f vechi, pana in 2004.

| catineanu33 explică (pentru laurentiu80):

Mersii mult de tot m-am linistit acuma...