| AdySnaP a întrebat:

am si eu o problema cu monitorul meu, nu ii mai pot schimba rezolutia din 1024x768 in cea nativa lui de 1920x1080, desi el este full HD. Placa mea video este nVIDIA gtx760 si am reincercat deja sa reinstalez driverul, iar de la custom resolution imi da test failed orice rezolutie mai mare as incerca sa pun

7 răspunsuri:
| GeniusExtreme a răspuns:

Cand pornesti computerul apasa continu f8 pentru a intra in safe mode si schimb-o. Daca nu merge foloseste windows restore point si selecteaza o data cand ai avut rezolutia buna.
Bafta

| GeniusExtreme a răspuns:

Si sa nu fie cumva conectat prin cablu vga.

| K0sti a răspuns:

Pentru ca nu ai instalat driverul care trebuie!

| AdySnaP explică:

E ultimul driver de la nVIDIA de pe site, care coincidenta e accelasi cu cel pe care il aveam inainte de al il dezinstala care era de pe cd-ul placii video

| K0sti a răspuns (pentru AdySnaP):

Inseamna ca e windows-ul busit! Probleme prin registri!

| AdySnaP explică (pentru K0sti):

Tot ce se poate ca am problema din cauza upgrade-ului la windows 10, acum am revenit la 7 si merge iar

| AdySnaP explică (pentru K0sti):

Este pe DVI-I fara nici un adaptor, dar daca il pun pe vga merge fara nici o problema cu rezolutia 1920x1080, dar celalat monitor nu are decat intrare VGA si de accea il folosesc pe acesta pe DVI-I