| AdySnaP a întrebat:

am si eu o problema, am un monitor a carui rezoluite este de 1920x1080 iar windows-ul nu ma lasa sa o setez de la screen resolution mai mare de 1024x768. Driverul placii video este "up to date" si folosesc un GTX760 iar monitorul este conectat printr-un cablu dvi-d dvi-d fara nici un adaptor(amandoua au mufa Dvi-d direct). Cum pot face sa imi arate rezolutia de 1920x1080 si de unde?

3 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Nu cred ca sunt "up to date"! Monitorul nu este detectat de placa video si nu stie cu ce rezolutie sa dea in el. Mai instaleaza-le o data si foloseste asta inainte la dezinstalare: http://www.epasystems.ro/revo-uninstaller/

| uninvited66 a răspuns:

Dvi-d cu dvi-d si ai pretentia de 1080p? Du-te doamne iarta-ma si cumpara un HDMI!

| AdySnaP explică (pentru uninvited66):

Hdmi si dvi-d sunt la fel de bune ca si calitate/rezolutie numai ca dvi nu are si canal sonor si hdmi are, e accelasi lucru la claritate/rezolutie nu face nici o diferenta, dar mersi mi-ai fost foarte de folosstraight face