| EllaIoanaMaria a întrebat:

Am si eu un Smart Led Sony Bravia si nu stiu cum sa îi bag canalele ( programele ) in ordine, de exemplu pe 1 sa am kanal d, pe 2 antena1, pe 3 hbo etc. daca stie cineva cum se face sau macar pe unde ar trebui sa intru...

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Canalele le poti programa in doua feluri:
1. prin cautare si memorare automata - in acest caz canalele vor fi in ordinea transmisa de furnizorul de programe
2. faci lista numerotata al ordinii dorite si pe fiecare program le schimbi manual, dupa dorinta (ori rescrii numarul programului conform listei, ori cauti podtul dorit la fiecare numar).
La unele aparate TV exista si posibilitatea sa faci o lista a preferintelor, in care poti muta fiecare program pe numarul de canal dorit.

1 răspuns:
| DQFQFQ a răspuns:

Salut operatorii tv pun canalele cum vor ei. Mai exista o rezolvare sa îți muti singur/a canalele da riști să îți ștergi canalele. Sper că te-am ajutat