| NederLand a întrebat:

Am si eu un Samsung Smart TV LED 32D 5500 si nu stiu cum sa ii bag canalele ( programele ) in ordine, de exemplu pe 1 sa am protv, pe 2 antena1, pe 3 hbo etc. daca stie cineva cum se face sau macar pe unde ar trebui sa intru... funda! multumesc big grin

Răspuns Câştigător
| VanillaChocolatte a răspuns:

Da, acolo cu numerele care are AV/ON. La unele televizoare au: AV/ON, AV(simplu), apesi acolo, reIncarci si vei vedea ca se incarca si iti vei baga toate programele. Sper sa te ajute. Funda?

5 răspunsuri:
| VanillaChocolatte a răspuns:

De pe telecomanda. Pe telecomanda vei gasi AV/ON (acolo se bag programele). Si eu am tot la fel televizorul si la fel mi-a facut. Sper sa te ajute. FUNDA?

| NederLand explică (pentru VanillaChocolatte):

Nu am nimic cu AV/ON. Am ( in afara de numere si volum si sagetile de schimbat programele ) am source, hdmi, ttx/mix, pre-ch, ch list, ( in afara de smart hub si mute ), menu, guide, tools, info, return, exit, a,b,c, d, p mode, srs, dual i-ii, e-manual, p-size, ad/subt. Cam atat. Da dau fundita dar spune.mi si mie cum sa fac.

| NederLand explică (pentru VanillaChocolatte):

Nu nu am nimic de genul oricum nu mai conteaza nu este cum ai spus tu pur si simplu intri in Canal si setezi de acolo nu trebuie nici-un buton. Intri in Smart HUB si alegi Program si ata ete. big grin. Dar da iti dau funda pentru ca tot te.am stresat atat. Scuze laughing.

| VanillaChocolatte a răspuns (pentru NederLand):

Da, acolo cu numerele care are AV/ON. La unele televizoare au: AV/ON, AV(simplu), apesi acolo, reIncarci si vei vedea ca se incarca si iti vei baga toate programele. Sper sa te ajute. Funda?

| VanillaChocolatte a răspuns:

Ai rezolvat-o?

| NederLand explică (pentru VanillaChocolatte):

Da am rezolvat-o. Multumesc oricum. big grin