| Pionu1982 a întrebat:

Salutate, am un smart tv Vortex si nu mai imi citeste canalele de la 1 la 4 Protv HD Antena1 HD Kanal D si Prima tv si nici din telecomanda nu pot accesa canalele!

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Intra in setari si da iarasi o comanda de cautare automata a canalelor.

| doctorandus a răspuns:

Ce provider?

TV-ul citeste doar MPEG-2 sau si MPEG-4?

| Pionu1982 explică (pentru doctorandus):

Providerul este local, prin cablu asta nu stiu ce citeste faza este ca daca accesez din telecomanda canalele de la 1-4 nici macar nu se duce tv-ul pe acele canale macar sa vad purici etc, doar de la canal 5 merge de la TVR HD

| nevermind1234 a răspuns:

Îți mai apar în grilă? Ca eu am avut o astfel de problemă dar era de la furnizorul tv.

| Pionu1982 explică (pentru nevermind1234):

Imi apar in grila dar nu HD dar pe alt smart imi merg programele