| anonim_4396 a întrebat:

Am un laptop Lenovo G50-45 Windows 10. Am la el un DVD/CD Writer (Unitate optică) și ea funcționa până în prezent.
Acum nu se deschide nici de la buton nice de pe computer (Eject), nu învârte DVD-ul/CD-ul.

Am încercat să o deschid cu un ac băgat într-o găuriță lângă buton și s-a deschis, am băgat-o înapoi și la fel NU MERGE!

Răspuns Câştigător
| MadalinG99 a răspuns:

Posibil ca s-a,, bulit" unitatea optica, cel mai indicat ar fi sa nu umblii tu ci sa-l duci la un service, poate nu este stricata si se poate repara.

14 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru MadalinG99):

Ok! dar ce înseamnă (a se buli)?

| MadalinG99 a răspuns (pentru anonim_4396):

Adica s-a stricat, sau este posibil sa aiba praf prin ea.

| BostanDaniel1974 a răspuns:

DVDRepair_X64

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru MadalinG99):

Dar nu-i vechi laptopul sa știi e din Noiembrie 2016.
Mersi o sa-l duc la service, dar pot sa scot afara unitatea si o duc doar pe ea nu? sau tot laptopul?

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru BostanDaniel1974):

Mersi o sa incerc

| MadalinG99 a răspuns (pentru anonim_4396):

Du-l tot, n-are rost sa te chinui tu ii mai strici si altele, este mai sigur asa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru MadalinG99):

Dar am reusit deja so o scot e simplu o duc dor pe ea (unitatea)

| flixbuster a răspuns:

De obicei explicatia (plauzibila) cea mai simpla este cea mai buna: s-a stricat!

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru BostanDaniel1974):

Imi dai link pls

| MadalinG99 a răspuns (pentru anonim_4396):

Du-o atunci si vezi ce iti va spune, eu ma gandeam ca ar fi ok sa ai si laptopul ca sa-i faca verificari.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru MadalinG99):

Ok mersi mult

| MadalinG99 a răspuns (pentru anonim_4396):

Mult succes!