| Axys a întrebat:

Buna am un Mp4 Philips, si problema e ca intr-o zi s-a inchis de tot brusc si nu sa mai deschis de loc ce sa inteleg ca a facut vreun scurt?
am incercat sa il conectez pe cablu de date. sinu se mai deschide in nici un cas, deci cred ca so fi ars vreun integrat dar nu sunt aatat de sigura sad
Voi ce parare aveti?

Răspuns Câştigător
| Hydrangeaceae a răspuns:

Hey!

Ceva asemănător mi s-a întâmplat mie cu tableta. S-a închis dintr-o dată, nu a mai vrut să se conecteze nici la calculator, voiam să merg în service cu ea. Am așteptat vreo lună fiindcă tot amânam să merg, sincer nu aveam nevoie de ea teribil de mult și m-am gândit să mai încerc totuși să o pun la încarcat. Și ce crezi? S-a deschis, s-a încarcat full și acum merge perfect. Nu a mai fost nevoie de nicio reparație.
Poți încerca la fel cu MP4-ul. Lasă-l în pace o perioadă, apoi pune-l la încărcat și poate se deschide. Nu știu dacă merită să îl duci în service având în vedere că reparația s-ar putea să coste cât unul nou.

O seară frumoasă!

1 răspuns:
| Anonimuserr a răspuns:

Aiurea. Du-l la un service dacă e în garanție cu atât mai bine. Dacă, nu du-l la un service autorizat din orașul tău.
Eu nu știu dacă l-ai scăpat pe jos sau ai vărsat pe el apă.