| Trolliţă a întrebat:

Buna happy Am si eu o problema. Ieri mi-a cazut laptopul, pe podea. L-am deschis a mers bine, nimic neobisnuit. L-am inchis si dimineata cand l-am deschis, tot asa a mers foarte bine. Cand am pus modemul si am intrat pe firefox si s-a blocat, mi s-a facut ecranul gri. Si am incercat sa il deschid si o data mi-a aparut ceva asemanator cu: "Aveti o problema cu Windows-ul". Apoi mi s-a deschis si acum se deschide, se inchide. In cele din urma i-am scos bateria si s-a inchis.

Stiti daca il pot duce la reparat sau daca pur si simplu sa imi cumpar altul?

Va dau si funda si voturi si etc.

3 răspunsuri:
| CataC a răspuns:

Buna
Eu zic sa-l duci in service pentru o evaluare, e maxim 100 lei in general.
Probabil e problema cu HDD, ori stricat ori contact slabit, scapi cu vreo 300 de lei daca-l inlocuiesti.
Acum depinde de configuratie, daca e laptop depasit nu merita sa mai bagi bani in el, daca e ok e mai ieftin sa-l repari decat sa-l arunci.
Bafta

| Jameson a răspuns:

Daca e avariat grav si reparatia costa o suma cam mare, nu se mai merita reparatia. Daca costa mai mult de jumatate din pretul laptopului si este grav avariat si reparatia nu este sigura, eu zic ca nu se merira reparatia.

| M29 a răspuns:

Din cate imi dau eu seama e si problema cu Windows-ul. Acesta booteaza de pe hard disc si e posibil sa ai probleme cu hardiscul. Poti incerca sa repui si Windows-ul sa vezi daca isi revine, posibil sa fie si de la soft daca ai zis ca a mers fara sa observi diferente si apoi nu mai mergea si primeai mesaj referitor la Windows.

Daca modemul este pe usb incearca si conecteaza-l in alt port usb. Poate ai probleme si cu portul respectiv de usb. Bafta!