| ProcaxAmalia a întrebat:

Am un telefon Samsung galaxy J5 (2016) si am o problema cu el se incalzeste foarte repede si tare.
Am o problema sau stau eu prea mult pe el (de obicei stau 40-50 minute sau ma mai foiesc cu el 5 minute o data si 5 minute mai tarziu)
Si acum voi adauga o formula de incheiere specifica pentru TPU

PLSSS FUNDA!

6 răspunsuri:
| Doodleskull a răspuns:

Problema ta e simpla
Umblii pe el muult!
Sa fiu mai corect telefonul se incalzeste deoarece il folosesti in jocuri mai complexe pentru mult timp
Telefonul se poate incalzii si cand este la incarcat sau cand ai datele activate
In cazul datelor pornite se incalzeste sigur!
funda?

| RoBoT93 a răspuns:

E normal sa se incalzeasca un pic, mai ales daca il tii intr-o husa care e inchisa 70%.
Sau la incarcat, cand il pui, debifeaza optiunea "incarcare rapida prin cablu" ( cel putin asa am eu la alt Samsung, nu ca al tau )

| Ioana74ses a răspuns:

Bună! În noiembrie si eu mi_am luat tot un j5 (2015) si eram puțin nedumerită pentru că la început când stăteam pe el se incinta marginea (nu si spatele) deși încă nu aveam husa, dar acum merge normal... Sper ca te_am ajutat! :*

| CristiRaul a răspuns:

1 Wifi aprins sau hotspot, aceste două pot face că bateria să „slăbească" rapid
2 Tii prea mult telefonul în mână când te joci ceva şi corpul tău încălzeşte telefonul.
3Depinde si piesele telefonului, sper ca te-am ajutat

| BlackRose03 a răspuns:

Stai prea mult pe el. Daca il folosesti si cat timp e la incarcat este normal.Trebuie sa-l lasi pana se incarca complet. Daca vrei ca temperatura sa fie mai scazuta poti opri Wi-Fi, Bluetooth-ul, poti da luminozitatea mai incet(se va descarca mai greu) si daca e nevoie instaleaza o aplicatie pentru accelerarea telefonului si racire(360 security).Cat timp nu il folosesti opreste datele mobile.Si fereste-l de locurile calde(ex:husa).
Ai grija, daca continui asa se pot arde anumite componente, am patit asta.

| ProcaxAmalia explică (pentru BlackRose03):

Bun deci nici nu folosesc date nici nu am luminozitatea la maxim -o am normală- şi îl las să se descarce pănă la 15% şi îl iau la 100%