| AlexiaOprescu a întrebat:

Am un telefon Samsung GALAXY J7 2017 si astazi i-am spart ecranul. Are 2 linii in partea de jos (e langa săgeată de iesire). El merge perfect, dar nu imi place cum arată spart; ma gândeam daca puteti sa imi dati niste detalii in legatura cu schimbarea ecranului? Multumesc

11 răspunsuri:
| emilitalia a răspuns:

Daca este spart si touch-ul si diplay-ul te costa foarte mult inlocuirea lor si se poate face numai la un centru specializat.

| AlexiaOprescu explică (pentru emilitalia):

Si daca e spart doar display-ul cat ma poate costa? Si am inteles ca daca iti schimbi ecranul touch-ul nu o sa mai meargă la fel...e adevarat?

| AlexiaOprescu explică (pentru emilitalia):

Si daca e spart doar display-ul?
Am inteles ca daca iti schimbi ecranul touch-ul nu o sa mai fie la fel ca înainte...e adevarat?

| Jonas94 a răspuns (pentru AlexiaOprescu):

Păi tu ai spart ecranul spart nu sticla.
Prețul e mare: https://www.shopmania.ro/q-display-samsung-j7,
La schimbat sticla este mai ieftin, și dacă se face în condiții optime, e la fel ca cea originală.

| LPCTSTR a răspuns:

Trebuie schimbat display-ul cu totul, iar asta te-ar costa in jur de 400-600 lei.
Nu poti schimba doar acea sticla pentru ca ai telefon de la Samsung care daca i-o schimbi, o faci degeaba, pentru ca se va decolora si va arata oribil, plus ca este foarte migaloasa treaba.
Si eu am un J3, iar la mine schimbarea costa intre 400 si 500, dar la J7, se poate sa costa mai mult.
Invata sa te obisnuiesti cu liniile.

| LPCTSTR a răspuns (pentru Jonas94):

Link invalid

| Jonas94 a răspuns (pentru LPCTSTR):

For *** sake just google it

| gelu1970 a răspuns:

Cam 100 euro e ecranul complet. original.
daca vrei sa ii schimbi doar cristalul sau Lcd te costa mai mult.
celor ce iti face reparatia sa le ceri ecranul tau ce il schimba. se poate repara si asa ai unul de rezerva pe viitor.

| emilitalia a răspuns (pentru AlexiaOprescu):

La modelul tau nu cred ca se poate schimba numai touch-ul. Trebuie sa il inlocuiesti cu tot cu display. Cam nasol, mai bine lasa asa cum este.

| LPCTSTR a răspuns (pentru Jonas94):

Daca ai dat un lik invalid, nu este vina mea, iti poti foarte usor modifica raspunsul cu un link valid, insa pacat ca nimeni nu isi modifica raspunsurile.

| Jonas94 a răspuns (pentru LPCTSTR):

Am pus o virgulă din greșeală, fără virgulă merge linkul, a fost pusă acolo ca să separ linkul de restul propoziției, și virgula a fost inclusă în link.