| Ion_David_1978 a întrebat:

Buna,as avea o intrebare.
Am conectat o unitate centrala la un monitor si unitatea se aprinde dar monitorul in totalitate este negru ca si cum nimic nu ar fi conectat la el, vreo solutie fara sa ma apuc sa dezmembrez toata unitatea sau monitorul? Va rog urgent daca se poate.Multumesc,

Răspuns Câştigător
| PopescuAntonioIonut a răspuns:

Pai,nu demonta nimic, nu are treaba.Incearca monitorul la alt pc sau un tv/monitor nou,sa vezi de la ce e cauza,de la monitor sai de la pc,daca e de la monitor da un da-i un reset, iar daca e de la PC du-te la reparat cu el, am patit si eu, era de la ram, a....vezi ca poate fii si de la praf, gen sa fie praf pe fir si sa nu faca cintatc.Mai verifica cablurile. Sper ca te-am ajutat.

1 răspuns:
| sierra1 a răspuns:

Incearcă monitorul cu un alt pc sau pc-ul cu alt monitor (despre care știi că sunt funcționale)