| GoodLuck15 a întrebat:

As dori sa imi recomandati o sursa pana in 200 de lei pentru urmatorul sistem:
Procesor Intel core 2 quad q9550 2.83ghz fara oc
8gb ram
Placa video Zotac Gtx 770 2gb 256 bit
Hdd 250gb 7200rpm
2 coolere 120mm unul cu led si celalalt fara.
Vreau sa aiba si alimentare pentru placa video adica 4+2 si inca un cablu cu 4 pini ca are 2 alimentari.

8 răspunsuri:
| WxRo a răspuns:

Fa un mic salt pana la 270 si ia-o pe asta :
http://www.emag.ro/......DR1YK2BBM/

| GoodLuck15 explică (pentru Jager):

Asta are alimentare pentru procesor si pentru placa video macar? Adica la placa video trebuie 4+2 pini si inca unul cu 4 pini are 2 alimentari.Si la procesor una de 4 pini ca are 2 locuri in total 8 dar eu am alimentat doar cu una de 4

| GoodLuck15 explică (pentru peperonies):

Asta nu are alimentare pentru placa mea video.Ea are nevoie de o alimentate de alimentare 4+2 pini si inca un cablu cu 4 pini.

| peperonies a răspuns (pentru GoodLuck15):

Nu exista alimentare de 4 pini deci 4+2 nu are sens sa existe. sunt de 6 pini sau 6+2. Ia-o si o sa vezi ca iti merge. Am avut si eu 770.

Conectori
20+4 Pin ATX 1
4+4 Pin ATX/EPS 1
6+2 PCI-E 2

| GoodLuck15 explică (pentru peperonies):

Si cum alimentez placa video cu aceasta sursa?

| peperonies a răspuns (pentru GoodLuck15):

Nu imi mai bat capul. Inlocuieste pasta de la procesor si se alimenteaza singura.
http://i.imgur.com/k9txENd.jpg