| iustinprogramatoru12 a întrebat:

As vrea sa imi schimb placa video pentru jocuri.Nu stiu exact ce placa video mi-as dori, dar as vrea sa stiu cam cat ar fi bugetul pentru componente si ce componente trebuie sa imi cumpar.ce componente mai trebuie sa imi cumpar in afara de placa de baza si placa video?

3 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Care ar fi bugetul tau? In general, daca poti si ai, ai putea sa-ti configurezi o unitate noua. Sau daca poti sa upgradezi, o placa video, un procesor si niste rami sunt destui pentru inceput.

| marian5693 a răspuns:

Pai in afara de placa de baza si placa video iti mai trebuie procesor, memorie ram, un hdd(daca nu vrei sa-l pastrezi pe cel care-l folosesti acum) si o sursa. Treaba cu bugetul depinde te tine, cat de mult esti de acord sa aloci acestei operatiuni.

| Mariusflo a răspuns:

Legat de placa video iti recomand placa pe care o folosesc si eu: http://bit.ly/1oO1VBZ

Este una mai mult decat modesta care te va ajuta sa joci majoritatea jocurilor aparute cu un nivel al detaliilor ridicat.

Poti sa iti mai cumperi cu 8gb ram ca sa fie treaba si mai buna: http://bit.ly/1oO2ewJ