| Guesswhat01 a întrebat:

atunci cand incerc sa ma conectez la wifi de pe laptop nu merge. si imi apare : wireless capability is off. ce trebuie sa fac?

5 răspunsuri:
| volumexd a răspuns:

Mergi la settings (in partea dreapta jos e la mine) si o sa iti apara wi-fi. Dai pe el, bagi parola si gata.

| CuriousStuff a răspuns:

^ Ori ai oprit cumva antena de wi-fi a laptopului. Majoritatea laptopurilor au un buton separat care porneste si opreste wi-fi-ul sau o combinatie de butoane care face asta. (La Asus de exemplu e Fn+F2)

| gelu1970 a răspuns:

Activezi wifi

| darrio2007 a răspuns:

Nu ai deschis conectarea, din laptop. La laptopul meu duc sageata in coltul din dreapta jos si imi apar setarile. Intra la wifi si conecteaza-te.

| Ionut_Sur_1987 a răspuns:

Am avut un laptop mai vechi care avea un fel de buton in stanga cu on si off pentru. wireless, uitate, poate ai si tu la fel