| Legendaryromania a întrebat:

Atunci cand intru pe Google Chrome si vreau sa scriu ceva, imi cauta pe ask.com in loc de google.Nu inteleg de ce.Cum pot schimba asta? Atunci cand cer o informatie vreau sa-mi caute pe google nu pe ask...

Răspuns Câştigător
| TheRealFantasy a răspuns:

Cauta din browser de la setari/options, tab-ul "Search/Search Engine" si pune google pe default sau singurul bifat.

2 răspunsuri:
| gabicoo a răspuns:

E posibil sa fi luat un virus: browser hijaker.
Descarca de pe site-ul oficial utilitarul antivirus Norton Power Eraser si fa o curatare cu el.
Nu se instaleaza il rulezi isi face treaba apoi il stergi de pe desktop. Nu intra in conflict cu antivirusul tau.
Succes
happy

| Legendaryromania explică:

Am un antivirus pe calculator cu care fac controlul regulat la pc.Virus n-am! Va multumesc mult la amandoi pentru ajutor! TheRealIFantasy a mers ceea ce ai spus tu! Am schimbat pe google.