| AstroAlex59 a întrebat:

Salut, eu folosesc google chrome dar cand vreau sa caut ceva imi cauta cu babylon. Cum fac sa imi caute din nou cu google?

5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Uite explicatiile aici: http://support.google.com/chrome/bin/answer.py?hl=ro&answer=95426
Daca vrei sa setezi google scrii acolo asa: http://www.google.ro/ si gata.

| introduaicinumele a răspuns:

Apesi pe butonul din dreapta sus > setari > cautare > motoare de cautare si alegi Google. Si data viitoare cand instalezi un program in PC debifeaza toate prostiile alea ca sa nu iti mai schimbe motorul de cautare si sa nu-ti mai bage prostiile alea de toolbaruri!

| MitroKta a răspuns:

In plus de ceea ce au scris ceilalti mai sus, s-ar putea sa se fi instalat o extensie in chrome, mai precis in stanga butonului de meniu in google chrome s-ar putea sa iti apar sigla de la babylon. Click pe ea si sterge-o de-acolo, si apoi in control panel la add or remove programes, dezinstaleaza babylon search toolbar.

| TechnologyWebBrowsing a răspuns:

Cand esti in Chrome dai click pe butonul tools de sub X si de acolo dai click pe settings sau in romana setari. O sa ajungi intr-o pagina noua. Bifezi "Show Home button" (arata butonul acasa) asta daca nu e deja bifat, si sub el este scris mai mic pagina de start. Dai click pe "change" (schimba) si scrii acolo link motorului de cautare Google. http://www.google.ro/, iar apoi dai click pe ok si poti inchide acel tab cu setari.

| aLLf0roNe a răspuns:

Intra in panoul de control si cauta acolo Adaugare sau eliminare programe. astepti sa se incarce si cauti babylon si il elimini