| Darjan_Darius_1994 a întrebat:

Care este diferența dintre întrerupător cu reținere și întrerupător fara reținere?

Răspuns Câştigător
| frunzarescu a răspuns:

Un intrerupator cu retinere este intrerupatorul cel ai acasa la intrarea in dormitor, baie, hol etc., il apesi, iar lumina sta aprinsa pana la apasarea din nou a intrerupatorului.
Intrerupatorul fara retinere este cel de la sonerie, activeaza soneria atat timp cat este tinut apasat, cand iei degetul de pe el soneria se opreste.

1 răspuns:
| ParvuLuca a răspuns (pentru frunzarescu):

Si diferenta dintre cel cu retinere si auto retinere care este?