| dandanielflorin a întrebat:

Buna care ma ajuta? Vreau sa cumpar o placa de baza cu procesor sa fie buna, imi spuneti de care! Sau daca stiti undeva un site ...sa fie ddr 3 pentru ca am o placa video de 4 gb pe 128 biti si 4 gb rami ddr 3 mersi :*

Răspuns Câştigător
| EneCristian a răspuns:

Pai tu imi ceri sa te citesc eu prin puterea mintii? zi-mi si mie omule ce placa video, ce socket, ce rami, compania si alte din astea fiindca trebuie sa se potriveasca pinii si socket.

5 răspunsuri:
| dandanielflorin explică:

Asta e placa video ce am cumparat-o http://www.pcgarage.ro/placi-video/msi/geforce-gt-630-4gb-ddr3-128-bit/ Si ramii ddr 3

| dandanielflorin explică (pentru EneCristian):

Http://www.pcgarage.ro/placi-video/msi/geforce-gt-630-4gb-ddr3-128-bit/ asta e placa video ce am cumparat-o si rami sunt ddr 3,,,, ,

| EneCristian a răspuns (pentru dandanielflorin):

Bun deci tu ai doar placa video? si vrei sa iti faci sistem pe langa ea?

| dandanielflorin explică (pentru EneCristian):

Da vreau o placa de baza cu procesor, pe ia daca stii de unde sa iau, si de care e buna?

| EneCristian a răspuns (pentru dandanielflorin):

Oke o sa iti dau de la site urmatoarele piese care se potrivesc:
Placa de baza http://www.pcgarage.ro/placi-de-baza/asrock/970-pro3-r20/ asta merge si cu memoria.
Procesor:http://www.pcgarage.ro/procesoare/amd/fx-4300-38ghz-box/ Asta e foarte bun pentru pret.
Memorii ai zis ca ai, deci trecem la urmatorul lucru, adica o sursa buna si poate ai nevoie si de o carcasa pentru asta va trebui sa intri pe site pc garage si sa vorbesti cu un consultant( ei stiu mai bine ce sursa si ce carcasa iti va asigura tie performanta pentru sistem, cat despre restul sunt un inceput de sistem insa e mai de incredere sa vorbesti cu cei de la pc garage decat sa zicem noi comunitatea ( noi nu stim bugetul, ce preferinte ai, ce vrei sa faci cu el gaming sau overcloking si gaming ce alte piese mai ai) Iti urez Bafta!