| anonim_4396 a întrebat:

Buna!
Caut exact acest model de termostat: https://ibb.co/Czpgfxc
Nu ma impac cu cele noi simple. Stiti vreun magazin? Pe net nu am gasit. Sau poate nu am cautat destul de "adanc".
Multumesc.

Răspuns Câştigător
| darrio2007 a răspuns:

Ce vrei tu pare cam de tip vechi. Ti-l recomand pe acesta. Nu este chiar simplu.
https://termostat.compari.ro/......p63989017/

15 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Fix ăla, greu - pare din secolul trecut. Dar sunt destule termostate electronice programabile.

| Vântulalb a răspuns (pentru mihai69):

Programabile pe zile, pe ore, pe temperatura zi si noapte. Cum e asta. Nu doar un buton cu "sus" sau "jos".

| Simpatic a răspuns:

Pare de prin anii 2000, sigur nu ai unde sa gasesti unul la fel si functional.
Exista pe net si termostate wireless simple cat si cu cablu, le poti folosi ca pe unul simplu le pornesti si opresti manual daca nu vrei sa il programezi

| Vântulalb a răspuns (pentru Simpatic):

Tocmai ca eu VREAU sa il programez, nu sa stau langa el butonand. Decat asa mai bine imi pun soba cu lemne. Tot aia e.

Răspuns utilizator avertizat
| Vântulalb a răspuns (pentru darrio2007):

Il stiu. E aceeasi marca. L-am testat in magazin. Desi mai nou, nu pot face setari cum fac la cel vechi. E mult mai simplist.

| Vântulalb a răspuns (pentru hexagonulpentagonal):

Multumesc pentru: Website blocked due to phishing!

| Vântulalb a răspuns (pentru hexagonulpentagonal):

Cel mai prost de pe piata! https://www.olx.ro/......eggY6.html
L-am vazut la niste vecini si nici nu am reusit sa inteleg cum functioneaza.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru mihai69):

Fix ala e termostat electronic programabil...

| Mirel4412 a răspuns:

Olx e raspunsul la toate.

| relian a răspuns (pentru Vântulalb):

Pai tocmai daca il programezi dupa o sa stai sa butonezi laughing Programarea se face fctie si de programul tau.Ce te faci sa zic ca programezi ca in ziua X mergi la munca,dar tu stai acasa? te apuci sa butonezi normal laughing
Cel mai bun e ala simplu,pui temperatura undeva unde te simti tu confortabil si aia e tot,o lasi acolo.
Daca esti singur cuc,daca stii exact ce program ai,atunci da sa zic folosesti un termostat de asta sa programezi.Dar daca ai familie,unu vine,altul pleacalaughing atunci ce faci? Stai sa butonezi tot timpul, deci tot dracu ala o sa fie ca si ala ce este simplu, Ba ala mai simplu e si mai bun, nu mai sare de colo colo de la program la ce setezi curent, setezi ceva uiti sa apesi hold el se duce tot unde este programat, mai rau te enervezi laughing

| Vântulalb a răspuns (pentru relian):

Cate ineptii insiri!
Cand tu pentru tine nu stii ce vrei, nu mai da sfaturi proaste!

| Vântulalb a răspuns (pentru darrio2007):

Esti cel mai aproape cu raspunsul. Am sa-ti dau funda ca sa nu mearga automat la cine stie ce prostie de raspuns.