| Ioana_Andreea_1998_JiC4 a întrebat:

Ce Windows imi recomandati (XP, 7 sau 8). Am Intel Celeron 450 2. 2Ghz, ram 3 GB DDR2, placa video 64 MB (total 1376 MB pentru ca isi ia memorie din ram. Momentan am 7 dar as vrea alt windows. Pe Windows 8 nu stiu daca imi va merge din cauza procesorului. Multumesc!

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Incearca orice Windows. Parerea mea este ca cel mai bun pana la ora actuala este Windows 7. Windows 8 n-a fost bun din start si au facut varianta 8.1. Windows 10 pare sa fie bun dar inca nu este complet in ceea ce priveste update-urile rezolvarii unor bug-uri. Nu este bine sa pui un Windows mai nou deoarece Celeroanele, se stie, sunt cele mai slabe procesoare. Pastreaza Windows 7.

3 răspunsuri:
| octav005 a răspuns:

Pai windows 7 pe 32 biti, dar procesorul tau este unul foarte slab. am eu unul cu doua nuclee la 1, 6 ghz

| Ionut_Sur_1987 a răspuns:

Am laptop cu aproape aceeasi configuratie si windows 10 merge foarte bine

| danutzu96 a răspuns:

Windows 7. Poti incerca si linux ( nu muscaaa)