| kadzee a întrebat:

As vrea sa va intreb daca imi va merge windows 7 pe urmatorul sistem:
2 GB Ram DDR2
Intel Celeron 3. 2GHZ
Video:Asus Extreme AX550 Series
Eu ma joc de obicei pe pc metin2, cs 1.6 si NFS world ma intereaza sa ruleze bine si daca va merge ce versiune imi recomandati?

4 răspunsuri:
| JustCosmin a răspuns:

Iti recomand Windows 7 home premium pe 32bit. Gasesti aici: http://social.technet.microsoft.com/......7downloard

| horia2012 a răspuns:

Nu va rula bine. Esti la limita cu memoria. Ramai la XP. W7 Starter e cea mai slaba versiune de W7 si are destule limitari. Daca vrei sa instalezi si probezi, pune W7 home premium pe 32 biti si anuleaza toate efectele de animatie ca sa eliberezi cat mai multa memorie RAM.

| CosminAlex1999 a răspuns:

Da... Iti recomand o versiune nu prea,, noua,, ca home premium sa ultimate.

| Loreda_Loreda_1979 a răspuns:

Daca vrei intr-adevar sa-ti mearga super iti recomand windows 7 starter! si eu am aceeasi configuratie si mi-a mers greu cu win7homepremium x32! acum merge mai repede si decat xpsp3! deci decomand windows 7 starter!