| Ana00005 a întrebat:

Cine stie cate nuclee,memorie ram, memorie placa video si frecventa procesor are ps3 super slim?
Multumesc.

Răspuns Câştigător
| sltlp a răspuns:

La console nu te intereseaza specificatiile(sau nu trebuie sa) deoarece dezvoltatorii optimizeaza diferit jocurile fata de pc(pe pc e bataie de joc de altfel, ca mai toate jocurile de anul asta aproape cer 4-6 gb ram, si consolele, gen ps3/xbox 360 le ruleaza fara probleme).
Ps3-ul are o memorie ram de 256 mb(0.25 gb) XDR DRAM, un cpu CELL octa-core(8 nuclee) de 3.2 ghz(din care doar 7 nuclee sunt active) si o putere de procesare de 230.4 GFLOPS(daca vrei sa vezi ce putere de procesare are ce ai la calculator masurat in gflops, descarca http://www.vtaskstudio.com/vista.pl?action=download&link=qwikmark.exe si vezi ca mai jos scrie CPU Flops). GPu este un nVIDIA g70 256mb gddr3 128bit.
Mai are o unitate optica BD ce suporta atat CD-uri, dvd-uri cat si BD-uri de 25 gb sl sau 50 gb//disc in cazul celor dl.

1 răspuns:
| ExCalibru2 a răspuns:

256mb RAM, Frecventa procesor 3, 2 Ghz, Placa video 256 mb, nuclee 7,
Mai multe aici:http://www.engadget.com/products/sony/playstation/3/slim/specs/