| ana2901 a întrebat:

Cum faci optimizare seo pentru un site?

4 răspunsuri:
| razvanel112 a răspuns:

Daca alegi o firma ai grija cu cine te incurci. s-ar putea sa platesti si sa ramai fara bani si fara seo.
Incearca sa apelezi la cei de la http://gstudio.ro/seo
Sunt buni si siguri. Am lucrat cu ei si merita. Incearca.

Răspuns utilizator avertizat
| MusicFeelings_Maryan_1994 a răspuns:

Buna, optimizarea SEO este de doua tipuri: interna si externa.

Optimizarea interna a unui site inseamna toate eforturile pe care le realizezi in interiorul site-ului tau. Se mai numeste si optimizare on-site.

Aici, ai tot controlul, pentru ca poti face totul pe site-ul tau.
Iata principalele procese in cadrul acestei optimizari:
- identificarea termenilor de cautare potriviti
- testarea dificultatii acelor termeni de cautare
- construirea unui continut de calitate si relevant in functie de acel termen de cautare
- optimizarea interna a unei pagini, care presupune pozitionarea cuvantului cheie ales strategic in anumite locuri in pagina (in titlu, in subtitluri, in adresa URL)

In realitate, optimizarea este un proces extrem de complex si foarte interesant.

Optimizarea externa (off-site) reprezinta toate eforturile pe care le faci pe alte site-uri pentru a castiga link-uri.

Ai nevoie de link-uri de pe alte site-uri relevante pentru a creste in clasamentul Google.

Iata mai multe detalii despre optimizarea SEO, am scris un articol mai amanuntit aici:
http://comertpenet.com/optimizare-seo/

| alexandramaria78 a răspuns:

Buna! Optimizarea SEO trebuie facuta cu mare atentie si trebuie sa-ti alegi o firma serioasa. Poti incerca sa apelezi la www.bullet.ro Sunt seriosi, prompti si rezultatele apar rapid. Bafta!