| anonim_4396 a întrebat:

Cum numerotez un document word de la a 3 a pagina? Am incercat urmarind vreo 4 filmulete de pe Youtube dar nu merge, nu stiu de ce. Imi numeroteaza de la doua si mie imi trebuie ca pagina nr 3 sa devina 1. E lucrarea de licenta si nu trebuie sa numerotez coperta si cuprinsul. Ma poate ajuta cineva?

5 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Și primele două?
În fine - împarte documentul pe secțiuni și pui în subsol numere de pagină diferite.
http://support.office.com/......7d3827c007

| Lioana a răspuns:

Daca ai nevoie de numerotarea asta doar pentru printat, pentru ca pagina 3 sa fie pagina 1 scoate primele 2 pagini din document si fa fisier separat pentru ele.

| Lucian4 a răspuns:

N word 2010 e simplu- insert- page number,

| dannyel86 a răspuns:

Conteaza si versiunea Office (Word) pe care o folosesti.
Nu ar trebui sa ai probleme cu numerotarea paginilor.
Daca ne spui pe ce Office ai scris, poate venim noi cu solutii.

| Arthiom a răspuns:

E enervant rau chestia asta, depinde de versiunea de word daca te lasa sa faci numerotarea cum vrei tu fara sa umbli 10 ore prin setari. O mica smecherie pe care o folosesc eu e sa numerotez paginile normal iar la paginile unde nu vreau sa apara numerotarea, o acopar cu un cerc alb, sa nu se vada la printare.