| Dori09 a întrebat:

Buna,cum pot face o poza cu fundalul blurat? Ce telefon face așa pozele? Am vazut multe poze in care persoana din fotografie se vedea foarte clar iar de ex copacii din spate erau blurati, cu ce pot face poza așa?

3 răspunsuri:
| Iustinica134 a răspuns:

Există aplicații pentru asa ceva. Scrie blur photo magazin play şi alege ce-ti place!
Sper că te-am ajutat!

| NLS a răspuns:

Poți obține asta cu orice telefon care are un mod manual în aplicația foto.
Mărești distanta dintre subiectul principal și fundal, și folosești distanta focala maxima pe care ți o permite obiectivul. (altfel spus, zoom maxim).
Sau alternativ, cauți un telefon cu deschidere mare a diafragmei (f/2.2, f/2.0, f/1.8)

| sierra1 a răspuns:

Nu toate telefoanele știu să facă ce vrei tu. Uite aici câteva

https://www.go4it.ro/......-16878322/