| вυттєяƒℓу a întrebat:

Buna!
Cum pot pune boxele de la combina la calculator?
Imi puteti explica mai detaliat?
Multumesc anticipat.
FunditZza!

6 răspunsuri:
| tarziu a răspuns:

Nu poti pune doar boxele la calculator, iti vei arde placa de sunet. Ce poti sa faci e: daca ai combina cu intrare auxiliar (aux), iti cumperi un cablu 2 RCA-Jack mic. Iti explica vanzatorul cablului mai exact. Daca nu te descurci ma contactezi.

| andreeadragutza22 a răspuns:

Trebuie sa aiba ori o singura gaura pentru o mufa de 3. 5mm, ca alea de casti, ori 2, una rosie si una alba, caz in care iti trebuie un adaptor, sau, la alea mai vechi, o gaura mai mare, pentru mufa de 6. 35mm, caz in care, iarasi, iti trebuie adaptor.Trebuie să ai undeva o intrare (input), ar trebui să dai mai multe detalii despre combină, măcar ce model este. fuinditza?

| ronin33dan a răspuns:

Daca combina ta are intrare de sunet, indiferent pe ce fel de mufa atunci poti sa scoti sunetul din comp si sa-l bagi in combina.Numai ca atunci cand faci cablul de transfer trebuie sa chemi pe cineva care chiar se pricepe sa-ti faca acel cablu, sau te duci la un magazin care vinde componente audio si electronice si cu siguranta te va ajuta, majoritatea de acolo sunt electronisti. Succes!

| вυттєяƒℓу explică:

Am spus boxele de la combina sa le pun la calculator nu boxele de la calculator la combina!
Deoarece boxele de la calculator s-au stricat si am vazut la mai multi prieteni boxele de la combina la calculator si mi-au spus sa le pun si eu deoarece nu folosesc combina, pun muzica de pe calculator.

| tarziu a răspuns:

Da'i fundita la ala care mi-a dat mie nefolositor si stupid, iar tu du'te la un magazin de piese electronice sa iti explice vanzatorul ce trebuie sa faci!

| Pufi1999 a răspuns:

Google este prietenul tau