| cretzufinish a întrebat:

Sper sa nu cer prea mult. big grin Vreau sa utilizez boxele de la o combina (muzicala) mai veche care oricum sta degeaba pentru a furniza sunetul dat de calculator. Ce-mi trebuie si cum se procedeaza? Mentionez ca ale mele s-au stricat demult si de un an ascult doar prin boxele de la monitor (am lcd), care nu e chiar placut. sad Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| frvtel a răspuns:

Ai nevoie de un amplificator audio la care legi boxele, sau ca amplificator poti sa folosesti si combina, numai vezi daca are intrare audio (Auxiliar) unde trebuie sa pui semnal de la calculator.

3 răspunsuri:
| cosmon a răspuns:

Pi daca boxele de la combina nu se leaga la curent sunetul o sa se auda destul de incet, mai bine iti cumperi 2 boxe noi ca nu costa o avere

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru cosmon):

Cum sa legi mă boxele la curent, tu ai innebunit? laughing Daca face asta bubuie alea ca dracu, sa intre 220volti in boxă.

| Mirciuuuuuuuu a răspuns:

Ai nevoie de mufe compatibile cu mufa de la PC. Du-te ma magazin si cere un conector (intru-n capat bagi mufa de model vechi si in celalalt capat e musa care o bagi in PC). Dule mufa de la combina si explica-le ce doresti. O sa-ti dea ei ce ai nevoie.
Baftawinking