| OnyOnur a întrebat:

Buna de cate ori cand imi deschid pc`ul mi se schimba ora ma enerveaza, o data il setez pe urma cand imi inchid pc`ul si il deschid dupa 5-6 ore mi se schimba ora ce trebuie sa fac ca sa ramana definitiv ora setata?!

10 răspunsuri:
| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună!
Cred că este o problemă din cauza Windowsului. Îţi recomand să instalezi altă versiune.
Pa-pa.

| MaryusMN a răspuns:

Sall! si la mine era la fel, m-am dus frumos la un magazin de calculatoare si mi-am cumapar o baterie de bios (costa 3-4 lei) am pus-o in calculator si gata. asta e problema ta

| alexandruth a răspuns (pentru Hydrangeaceae):

Mai termina tu distruso cu comentariile tale nefolositoare!

| alexandruth a răspuns (pentru Hydrangeaceae):

Oricum, e de la bateria de la BIOS, costa maxim 3 lei... E una lata si subtire care e vizibila in unitate. Desfaci unitatea si o schimbi, ai grija sa nu umbli la altceva daca nu te stii. happy

| InnocentSίn a răspuns:

Buna! Bateria este de vina, schimb-o.
Bafta! kiss

| HεεЌεЯε a răspuns:

Este de la bateria Bios,aceea este o baterie care iti tine ora cum trebuie, aceea pe care o ai tu se pare ca a,, Expirat'', nu trebuie nici un fel de schimbare a windousului, nu costa mult o baterie... succes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ba iatul are calculator si nu laptotp, deci calculatorul sta permanent in priza. Chestia e ca la instalarea windows-ului nu ai setat ora si data la timp. Ma mir ca nu ai probleme si cu messengerul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca nu ai setat fusul orar pe Bucuresti si ai activata sincronizarea automata a ceasului poti avea surprize.

| jeek0 a răspuns:

Ramon tu confunzi bateria de bios cu acumulatorul de la laptop. in orice caz ai dreptate cu ceasul. toti dau comentarii de te sperii, cumpara baterie, schimba windowsul.ce e cu voi oameni buni? daca nu va pricepeti taceti.geme tara de cunoscatori ca voi. fa ce ti-a zis ramon.seteaza fusul orar.de acolo e.si daca nu iti iese din prima sigur ai gresit undeva

| angeleyes82 a răspuns:

Hai ma ca nici unu nu stiti raspunsul......am si eu o problema dinasta, am un laptop si tot mi se schimba ora, laptopu sta aprins 24/24 bateria nu-i cazul ca e plina si sta in prinza tot timpul. e setat pe Bucuresti +2.00, windows-ul l-am reinstalat de doua ori, eu cred ca e vorba de dracu aici laughing) ori e un virus ori nici macar eu nu stiu... poate de la pornosaguri laughing)