| Bibiii_7939 a întrebat:

De ce imi apare la iconitele de pe desktop, mai precis la numele iconitelor, fondul albastru? Cum sa fac sa dispara? Sper ca ati inteles happy

Răspuns Câştigător
| elena_3975 a răspuns:

Bibi, uite cum faci:

Dai click oriunde pe desktop---Properties----Desktop----Customize desktop----Web si debifezi ce este selectat acolo, apoi dai delete. Trebuie sa-ti ramana doar "My current home page" pe care o lasi nebifata, apoi click pe OK si gata!

Sper sa iti fie de folos ce ti-am spus eu aici. Sunt sigura ca o sa mearga. E o greseala pe care ai facut-o din neatentie. Este vorba de dublura unei poze. O sa vezi ca nu o sa mai ai problema asta niciodata.

21 răspunsuri:
| Ronnix a răspuns:

Click dreapta pe desktop, selecteaza Proprietes, iar mai apoi selecteaza fila Desktop. Inlocuieste "Color" cu ALB sau alta culoare.
Succes! happy

| forbidden_1470 a răspuns:

Fa click dreapta pe desktop, intra in properties, de acolo in desktop si in dreapta este position si color, din color alege culoarea care vrei, la tine presupun ca e albastra selectata.
Daca nu merge, atunci ori eu nu am inteles intrebarea ori alta e cauza. Sper ca te-am ajutat. happy

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Click dreapta pe my computer, properties, advanced, performance settings si bifeaza use drop shadows for icon labels on the desktop. apply si ok

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Elena esti super tare...
ai avut dreptate cu poza am incercat din word sa o dublez si am facut totul prea repede fara sa mai citesc apasind pe ok...
i-ti multumesc enorm.
esti super tare!

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mergeeee! iti multumescu foarte mult elena:*:*:*:*:*:X:X:X multumesc mult ca si eu am facut aceasta greseala dar daca aveti bifat "lock desktop items" debifati si gata! asta-i tot! mult succes la toti cei care fac aceasta greseala vedeti ce a scris elena ca a scris bine...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O rezolvati cu solutia data de anonim. doar ca trebuie sa bifati sau debifati in primul pas. dar optiunea trebuie sa ramina bifata in final. mersi mult anonimule

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce zice elena e foarte bine si asta e adevarata ta problemawinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mersi-dulcetostarstar?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bravo, Elena! Cat m-am mai chinuit pana sa iti citesc postarea! Acum, multumita tie, am rezolvat. Bravo, esti super!

| catalin29_9732 a răspuns:

Elena mersi mult... dintre toate raspunsurile al taw a fost cel mai simplu si cel mai de folos...:X:X:

| Campanu_Mihai_Marius_1997 a răspuns:

Poi fa exact ce iti spun:Intra in start>>panou de control>>system>>advanced si la categoria performance apasa pe settings; bifeaza "Use drop shadows for icon labels on the desktop" apoi apply si ok. Dup' aceea iti va aparea tema normala a windowsului xp iar sa revi la resetarile tale cred ca te descurci(adica sa iti pui fosta imagine si sa-ti pui innapoi tema pe care ai avut-o)BAFTA...

| Campanu_Mihai_Marius_1997 a răspuns:

Pai fa exact ce iti spun:Intra in start>>panou de control>>system>>advanced si la categoria performance apasa pe settings; bifeaza "Use drop shadows for icon labels on the desktop" apoi apply si ok. Dup' aceea iti va aparea tema normala a windowsului xp iar sa revi la resetarile tale cred ca te descurci(adica sa iti pui fosta imagine si sa-ti pui innapoi tema pe care ai avut-o)Succeswinking

| Dallas_Houston_1997 a răspuns:

Asa aveam si eu iconitele si mi-a mershappy

| Remix_Klub_1996 a răspuns:

Multumesc mati ajutat mult

| Danut_alexandru_1991 a răspuns:

Mi-a fost de mare ajutor raspunsul tau elena_3975..iti multuuu fff rumos:*:*mersi

| OutLandeR a răspuns (pentru elena_3975):

Problema asta am patit-o si eu, multumesc pentru ajutor.

| Maj3stic a răspuns (pentru elena_3975):

Dar cum fac daca numele pictogramelor sunt intr.un chenar negru si pc isi da refresh astfel? am auzit ceva ca si-au facut hiperlink.

| ClickCommander a răspuns (pentru elena_3975):

Buna Elena
Am incercat si eu asta, ce ai scris tu acolo, dar nu merge tot am o culoare la scrisul iconitelor... am dat din greseala pe past short ...si inca cv
cand dau refresh, imi apare intr-o fractiune de secunde o dunga alba la jumatea ecranului pe diagonala...